wymiana filtra paliwa
Wymiana filtra paliwa – jak często należy to robić
24 września 2019
Show all

Dobry mechanik – jak go rozpoznać?

dobry mechanik

Po raz kolejny oddajesz swoje auto do warsztatu, mając nadzieję, że tym razem zajmie się nim dobry mechanik? Naprawili ci jedno, a teraz okazuje się, że trzeba coś jeszcze i jeszcze, i końca nie widać? Może faktycznie masz pecha i Twoje auto wymaga dogłębniejszej naprawy. Jednak pamiętaj też o tym, by nie dać się oszukać. W wielu warsztatach mechanicy wykorzystują niewiedzę i naiwność klientów. Informują o konieczności naprawy elementów, które działają poprawnie. Tym sposobem doprowadzają do tego, że klienci pozostawiają u nich całe wypłaty.

Korzystaj z usług warsztatu z wieloletnim stażem na rynku

Przed dokonaniem wyboru warsztatu samochodowego, a co za tym idzie, mechanika, trzeba koniecznie sprawdzić, jak długo działa na rynku. Nowe warsztaty są z reguły nieznane, więc trudno czegokolwiek się na ich temat dowiedzieć. Może oferują usługi na wysokim poziomie, a może wręcz przeciwnie. Im więcej o nim wiadomo, tym lepiej.

Sprawdź, kto pracuje w warsztacie

Warto zorientować się, kto pracuje w warsztacie. Czy są to młodzi mechanicy, czy może starsi, z dużym stażem pracy i bagażem doświadczeń. Na ile jest to możliwe, trzeba sprawdzić, jaką wiedzą dysponują. Można to obadać chociażby w czasie rozmowy z mechanikiem. Należy jednak wcześniej się choć trochę do niej przygotować.

Zorientuj się, jakie usługi oferuje warsztat

Jeżeli mechanik oferuje głównie drobne naprawy, to nie ma sensu przekazywać w jego ręce samochodu mającego większe i dużo poważniejsze potrzeby, nawet jeżeli ten uzna, że może się tego podjąć. Wówczas nie ma pewności, że mechanik faktycznie zna się na rzeczy i nie popełni żadnych błędów. Lepiej nie ryzykować. Dlatego dobrze jest wcześniej dokładnie zapoznać się z ofertą warsztatu, aby wiedzieć, jakie usługi świadczy i w czym konkretnie ma doświadczenie.

Koniecznie sprawdź opinie innych klientów – tylko te najbardziej realne

Ważne jest to, aby zorientować się, co inni klienci myślą o danym mechaniku. Trzeba natomiast rozejrzeć się za wiarygodnymi wypowiedziami, gdyż te, które są publikowane w internecie, nie zawsze są prawdziwe. Warto wcześniej mieć jasny obraz tego, jaki poziom usług oferuje konkretny mechanik. To ułatwi dokonanie wyboru jednego z nich, tego najlepszego, który spełnia wszystkie oczekiwania. Sprawdzić to można chociażby poprzez zorientowanie się, jakie usługi już świadczył innym klientom i czy byli z nich zadowoleni.

Zażądaj starych podzespołów

Aby mieć pewność na przyszłość, że mechanik, który naprawiał samochód, faktycznie jest dobry i uczciwy, czasem wystarczy tylko zażądać starych podzespołów, jakie zostały wymienione. Wówczas będzie wiadomo, czy części te faktycznie było trzeba wymienić i zostało to zrobione, czy może mechanik próbuje tylko naciągnąć klienta. Tu nie ma znaczenia, że elementy te już do niczego się nie nadają i na pewno nie przydadzą się właścicielowi auta. Chodzi tylko o dowód wymiany, uczciwej naprawy.

Podsumowując, aktualnie w całej Polsce działa dużo warsztatów samochodowych. Mechanicy wykazują się różnym poziomem wiedzy i umiejętności. W związku z tym wybrać dobrego mechanika nie jest wcale łatwo. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

  • Najlepiej korzystać z usług warsztatów, które działają na rynku od dawna, mają szeroką ofertę usług, a do tego zatrudniają mechaników z doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami.
  • Koniecznie trzeba zapoznać się z opiniami innych klientów.

Wszystko to ułatwi znalezienie dobrego specjalisty, który wykona każdą naprawę samochodu i zrobi to nie tylko uczciwie, ale również bardzo dokładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.