Przegląd samochodu

Strona główna Przegląd samochodu

Wykonujemy badania techniczne samochodów osobowych. Posiadamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy od lat przeprowadzają kompleksowe przeglądy pojazdów. Dzięki doświadczeniu, jaki zebraliśmy przez długi czas pracowania w branży gwarantujemy pełen profesjonalizm i fachową obsługę. Dla nas klient jest najważniejszy, dlatego wykonujemy pracę wzorowo i zgodnie z terminem.

Dlaczego wykonuje się przegląd samochodu?

Regularny przegląd techniczny pojazdu jest obowiązkiem każdego kierowcy. Jest to niezbędna procedura, która pozwala na swobodne poruszanie się samochodu po drogach publicznych. Głównym jej powodem jest oczywiście bezpieczeństwo. Właściciel samochodu podczas takiego przeglądu sprawdza jego stan techniczny i ocenia czy pojazd może być dopuszczony do ruchu drogowego.

Konsekwencje braku ważnego przeglądu

Każdy kierowca jest prawnie zobligowany do przeprowadzania regularnych przeglądów samochodu. Kiedy nie posiada aktualnego przeglądu technicznego, w momencie sprawdzania przez policję może stracić dowód rejestracyjny pojazdu. Zdarzają się sytuacje, że jeżeli opóźnienie ma tylko kilka dni może skończyć się na pouczeniu, ale jest to scenariusz nieczęsty. Po odebraniu dowodu rejestracyjnego policja przekazuje go do właściwego urzędu, a kierowca dostaje specjalne pokwitowanie, dzięki któremu może zaprowadzić auto do stacji kontroli pojazdów. Ważne jest tylko 7 dni, więc trzeba to zrobić jak najszybciej..

Oprócz utraty dowodu rejestracyjnego można również otrzymać mandat od 200 do 500 złotych. Brak aktualnego przeglądu to także stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze.

Kiedy go wykonać?

Termin dokonania przeglądu zależy od wieku samochodu. Należy go wykonać przed pierwszą rejestracją, następnie 3 lata po pierwszej rejestracji, a później po 2 latach. Potem idzie się na przegląd raz w roku.

Samochód nie przeszedł przeglądu – co dalej?

Zdarza się, że z powodu ilości usterek w samochodzie diagnosta podejmuje decyzję o braku przejścia przeglądu technicznego. W takiej sytuacji zatrzymuje on dowód rejestracyjny i nie dopuszcza pojazdu do ruchu. Diagnosta przesyła dowód do wydziału komunikacyjnego, a kierowca ma obowiązek naprawić owe usterki. Dopiero po ich usunięciu właściciel auta może ponownie wejść w jego posiadanie.


Cennik

Przegląd samochodu: 100 zł

Nie zwlekaj – przyprowadź swój samochód na jego dokładny przegląd. Obsługujemy samochody osobowe każdej marki, również z instalacją gazową. Jesteśmy dostępni dla kierowców z Poznania i okolic.

Skontaktuj się

Dane Firmowe:

Premio Bojszczak & Bounaas
ul. Głogowska 421 A,
60-004 Poznań

Godziny Otwarcia:

Pon. - Pt. 8:00 - 17:00
Sob. 8:00 - 14:00