Serwis Klimatyzacji Samochodowej

Strona główna Serwis Klimatyzacji Samochodowej

W naszym warsztacie otrzymasz kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej. Jeżeli klimatyzacja w Twoim aucie przestała działać jak należy, koniecznie zgłoś się do nas – dokładnie sprawdzimy szczelność instalacji i w razie problemów uzupełnimy brakujący element chłodzący. Zajmujemy się również fachowym odgrzybianiem klimatyzacji.

Wymiana czynnika chłodniczego i oleju

Jednym z najważniejszych aspektów serwisu klimatyzacji jest regularna wymiana oleju i czynnika chłodniczego. Rocznie wycieka do 10% czynnika chłodzącego podczas naturalnego odparowania. Olej z kolei służy do smarowania sprężarki i uszczelnień klimatyzacji. W momencie kiedy oba te urządzenia są źle lub niewystarczająco posmarowane, przestaną dobrze działać, a nawet ulegną awarii. Z tego też powodu należy robić coroczny przegląd, aby sprawdzić stan poziomu i jakości oleju. Podczas jego wymiany istotne są warunki przetrzymywania, ponieważ często źle przechowywany olej staje się zbyt wilgotny i może spowodować zatarcie klimatyzacji.

Odgrzybianie

Równie istotnym elementem podczas przeglądu klimatyzacji jest jej odgrzybianie. Należy to robić przynajmniej raz do roku, a najlepiej jeszcze częściej. Parownik klimatyzacji jest wymarzonym miejscem do rozwijania się grzybów i bakterii, gdyż znajduje się bezpośrednio pod deską rozdzielczą, w której jest ciemno i wilgotno. Rozmnażające się mikroorganizmy z łatwością przedostaną się do wentylacji, gdzie będą mogły roznosić bakterie powodujące katar, kaszel i wszelkie reakcje alergiczne (np. łzawienie oczu). Nie dość, że mogą się przyczynić do gorszej zdolności kierowania pojazdem, to na dodatek mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i odporności, szczególnie u osób starszych i dzieci.

Oczywiście najbardziej zauważalnym objawem - a dokładniej odczuwalnym – jest nieprzyjemny zapach wydostający się z wentylacji. Już to powinno być wystarczającym powodem, aby czym prędzej zgłosić swoje auto do kompleksowego odgrzybiania klimatyzacji w serwisie.

Wymiana filtru kabinowego

Coroczny serwis klimatyzacji samochodowej powinien zawierać również przegląd i wymianę wewnętrznego filtrów kabinowych. Wymianę należy przeprowadzać co ok. 15 tys. przejechanych kilometrów, w zależności od warunków eksploatacji. Filtry kabinowe są regularnie zanieczyszczane, czego skutkiem jest mniejszy przepływ powietrza.

Skorzystaj z naszego serwisu

Regularny serwis klimatyzacji samochodowej to nie tylko poprawa komfortu podczas jazdy. To również zwiększenie bezpieczeństwa – przegrzane auto przyczynia się do zmniejszenia koncentracji kierowcy na trasie, co jest prostą drogą do spowodowania wypadku. Dlatego nie zwlekaj i zgłoś się do naszego warsztatu. Dokonamy przeglądu i naprawy wszystkich części, a także wykonamy odgrzybianie. Zadzwoń i poznaj szczegóły naszych usług.

Cennik

Serwis klimatyzacji samochodowej: 200 zł

Dane Firmowe:

Premio Bojszczak & Bounaas
ul. Głogowska 421 A,
60-004 Poznań

Godziny Otwarcia:

Pon. - Pt. 8:00 - 17:00
Sob. 8:00 - 14:00