Ustawienie zbieżności

Strona główna Ustawienie zbieżności

Oferujemy nowoczesne i profesjonalne ustawienie zbieżności i geometrię kół. Korzystamy z innowacyjnego programu pomiarowego, który wykonuje zaawansowany, trójwymiarowy obraz pozwalający z łatwością ustawić precyzyjną i bardziej stabilną zbieżność kół i osi jezdnych samochodu. Mając na uwadze dobro i komfort klienta, umożliwiamy mu dostęp do ekranu, aby mógł na żywo obserwować pracę mechanika.

Dlaczego geometria kół jest tak ważna?

Prawidłowe ustawienie zbieżności kół jest ogromnie ważną kwestią, która jest niestety dość często bagatelizowana przez kierowców. Zła zbieżność nie tylko doprowadza do szybszego zużycia opon, ale również zwiększa opór toczenia, co przekłada się na podwyższone spalanie. Zdarzają się również sytuacje, kiedy to wiele elementów zawieszenia poddają się znacznie szybszemu zużyciu właśnie przez nieprawidłowe ustawienie zbieżności kół.

Wszystko to przekłada się przede wszystkim na zachowanie bezpieczeństwa na drodze – zarówno dla kierowcy, jak i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Jakie są skutki złego ustawienia zbieżności?

Dużym problemem jest fakt, że złą zbieżność ciężko odczuć podczas codziennej jazdy, a już zwłaszcza w mieście. Jednak w momencie ostrzejszego zakrętu czy gorszej przyczepności powierzchni (np. z powodu złych warunków atmosferycznych) samochód może zacząć zachowywać się niepewnie. Częstym objawem złej geometrii kół jest „ściąganie” auta na boki, co jest ogromnie niebezpieczne. Ponadto potrafi być bardzo męczące dla kierowcy, szczególnie podczas długich podróży, gdyż kierowca jest przez cały czas zmuszany do kontrolowania toru jazdy, która jest wbrew jego woli zmieniana.

Kiedy sprawdzić zbieżność kół?

Ustawienie zbieżności i geometrię kół powinno się sprawdzać przynajmniej raz w roku. Istnieją również sytuacje wyjątkowe, kiedy to TRZEBA zrobić, jak na przykład po niegroźnej kolizji, kupnie używanego samochodu, wjechaniu w dziurę na drodze bądź po uderzeniu kołami w krawężnik. Powyższe wymienione zagrożenia powinny być wystarczającym powodem do tego, aby faktycznie się tych zaleceń trzymać.

PREMIO – zapraszamy do naszego warsztatu

Jeżeli odczuwasz dyskomfort podczas prowadzenia samochodu koniecznie przyjedź z nim do naszego warsztatu. Zła zbieżność kół jest nie tylko uciążliwa, ale również bardzo niebezpieczna, dlatego zachęcamy chociażby do przeglądu.

Nasi specjaliści podczas diagnozy sprawdzają stan elementów metalowo-gumowych zawieszenia, oceniają sprawność drążków kierowniczych i ich końcówek na podstawie ewentualnych poluzowań, a także weryfikują sworznie zwrotnicy. Obiecujemy profesjonalną pomoc i doradztwo w zakresie prawidłowej geometrii kół i nie tylko. Zadzwoń i dowiedz się szczegółów odnośnie naszej oferty. Zapraszamy kierowców z Poznania i okolic.

Cennik

Ustawienie zbieżności: 100 zł

Dane Firmowe:

Premio Bojszczak & Bounaas
ul. Głogowska 421 A,
60-004 Poznań

Godziny Otwarcia:

Pon. - Pt. 8:00 - 17:00
Sob. 8:00 - 14:00