Wymiana tarcz hamulcowych

Strona główna Wymiana tarcz hamulcowych

Zapraszamy do naszego warsztatu na wymianę tarcz hamulcowych kierowców z Poznania i okolic. Zapewniamy profesjonalne podejście i szybką realizację zlecenia. W ramach pytań o naszych usługach mogą się Państwo skontaktować telefonicznie.

Kiedy wymiana tarcz hamulcowych jest potrzebna?

Tarcze hamulcowe, w porównaniu z klockami, nie dają o sobie „głośno” znać kiedy są na etapie zużycia. Jest to sprawa problematyczna z racji, że prawidłowo działające tarcze hamulcowe decydują o prawidłowym działaniu całego układu hamulcowego. A jak wiadomo, układ hamulcowy to jedna z głównych gwarancji bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Chcąc zapewnić sobie ochronę w ruchu drogowym (i innym uczestnikom!) należy dokładnie wiedzieć, kiedy wymienić tarcze hamulcowe.

Istnieje wiele poziomów grubości tarcz hamulcowych – na przykład samochody osobowe mogą mieć od 10 do nawet 28 mm. Z tego też powodu właściwa ocena ich stanu może być trudna. Zużycie tarczy pozwalającej do dalszego użytku nie może przekraczać 1 mm na stronę – jeżeli przekroczyła dopuszczalną grubość, a wciąż jest wykorzystywana, narażasz siebie i innych na ogromne niebezpieczeństwo. Mało tego – to niedozwolona praktyka, która może się skończyć mandatem.


Cennik

Wymiana tarcz hamulcowych: 120 zł

Tarcze hamulcowe wymagają wymiany w momencie, kiedy podczas hamowania odczuwa się drżenie koła kierownicy, a po czasie nawet całego nadwozia. Ponadto zużyta tarcza prędzej się nagrzewa, przez co nie może odprowadzić dużej ilości ciepła. Skutkiem takiego stanu rzeczy jest przegrzanie hamulców, więc ich natychmiastowy brak skuteczności. Przez to długość hamowania zdecydowanie bardziej się wydłuża.

Postaw na profesjonalistów

Prowadzimy kompleksową diagnostykę i – w razie konieczności – wymianę tarcz hamulcowych. Sprawdzimy czy tarcza nie jest odkształcona (nie posiada wyżłobień, tarć na krawędziach, rowków) bądź straciła wymaganą grubość, po czym wykonamy jej serwis. Składamy się z grupy doświadczonych fachowców, którzy mieli do czynienia z każdym modelem samochodu osobowego. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania, a nawet doradzimy jak w przyszłości badać stan tarcz we własnym zakresie.

Dbamy o szybkość realizacji zlecenia, jednocześnie skrupulatnie podchodząc do każdego przypadku. W naszym warsztacie Twój samochód otrzyma opiekę na wysokim poziomie! Zadzwoń do nas i poznaj szczegóły – zapraszamy kierowców z Poznania i nie tylko!

Dane Firmowe:

Premio Bojszczak & Bounaas
ul. Głogowska 421 A,
60-004 Poznań

Godziny Otwarcia:

Pon. - Pt. 8:00 - 17:00
Sob. 8:00 - 14:00