Wymiana żarówek

Strona główna Wymiana żarówek

Oferujemy wymianę żarówek każdemu kierowcy niezależnie od marki i modelu pojazdu. Zapraszamy do naszego serwisu na dokładny przegląd pojazdu – posiadamy wieloletnie doświadczenie i części od najlepszych marek. Wykorzystujemy sprawdzony, profesjonalny sprzęt, który pozwala nam na wymianę żarówki najbardziej problematycznego auta. W PREMIO zadbamy o Twoje cztery kółka na wysokim poziomie!

Rodzaje żarówek samochodowych

Typ żarówki, którą otrzymał fabrycznie każdy samochód jest zależny od jego roku produkcji i klasy. Najczęstszym jednak rodzajem żarówek są halogenowe, ze względu na ich długą trwałość (do 1000 godzin) i dobry strumień światła. Żarówki halogenowe dzieli się na jednowłóknowe (H1, H2, H3), dwuwłóknowe (H4), nowsze (H7) i W/P/R – czyli żarówki oświetlenia obrysu samochodu, jako światło stopu, a także wewnątrz kabiny kierowcy. Wymiana żarówek halogenowych powinna być wykonywana raz do roku.

Innym typem żarówek są kasenony. Można je spotkać w nowszych modelach samochodów, które są wyposażone w specjalne reflektory. Dzięki temu, że nie wykorzystują żarnika do generowania światła potrafią świecić nawet 3000 godzin. Muszą być jednak wyposażone w przetwornice prądu, a także automatyczną regulację położenia świateł. Kasenony dzieli się na D1S (reflektory soczewkowe z zapłonnikiem), D1R (odbłyśnikowe z zapłonnikiem), D2S (soczewkowe bez zapłonnika), D2R (obsłyśnikowe bez zapłonnika), D3S (soczewkowe z zapłonnikiem/lampy bezrtęciowe), D3R (odbłyśnikowe z zapłonnikiem/lampy bezrtęciowe), D4S (soczewkowe bez zapłonnika/lampy bezrtęciowe), D4R (odbłyśnikowe bez zapłonnika/lampy bezrtęciowe). Wymienia się ją raz na dwa lata.

Ostatni typ oświetlenia to lampy LED. Ledowe żarówki są szeroko wykorzystywane nie tylko w motoryzacji, ale i w lampach domowych i ulicznych. Nic w tym dziwnego – ich trwałość działania sięga ponad 40 tysięcy godzin. W większości przypadków nie można jej jednak wymienić samodzielnie, tylko przy pomocy specjalistów w warsztatach samochodowych.

Ważne!

Wymieniając żarówki należy koniecznie sprawdzić czy posiadają one homologację. Każde oświetlenie montowane na przodzie i tyle samochodu jako światło główne musi mieć homologację, która dopuszcza dany rodzaj oświetlenia do montażu. W przypadku gdy samochód został wyposażony fabrycznie w żarówki halogenowe, nie można w nim zamontować żarówek ledowych i ksenonowych jako światła drogowe i mijania.

Wymienić jedną czy dwie żarówki

Wymiana żarówek najczęściej przypada w momencie, kiedy się...przypalają. Jest to jak najbardziej zrozumiały powód, ale tylko wtedy, kiedy stało się to przed wyruszeniem w trasę. Jeżeli stanie się to podczas jazdy – szczególnie w nocy – możemy mówić o prawdziwym zagrożeniu zarówno dla kierowcy, jak i dla współuczestników ruchu drogowego. Nie mówiąc o ryzyku zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez policję.

Często kierowcy się zastanawiają czy wymienić tylko jedną żarówkę, czy od razu dwie – mimo iż tylko jedna jest przypalona. Świeżo wymieniona lampa zawsze będzie świecić bardziej wydajnie od drugiego reflektora; poza tym istnieje ryzyko, że druga również się przypali w niedługim czasie. Dlatego każdy specjalista radzi, aby wymiana żarówek była zawsze podwójna. Potrzebujesz nowych świateł w samochodzie? Koniecznie przyjedź do naszego warsztatu – oferujemy wymianę żarówek do każdego modelu auta!

Cennik

Wymiana żarówek: 20-50 zł

Dane Firmowe:

Premio Bojszczak & Bounaas
ul. Głogowska 421 A,
60-004 Poznań

Godziny Otwarcia:

Pon. - Pt. 8:00 - 17:00
Sob. 8:00 - 14:00