Wymiana Oleju i Filtrów w Samochodzie

Strona główna Oleje i Filtry

Serdecznie zapraszamy do naszego warsztatu na wymianę oleju i filtrów w samochodzie, w tym wymianę filtrów powietrza i paliwa. Nasz zespół składa się z doświadczonych profesjonalistów, którzy traktują swoją pracę jak pasję – stąd zapewniamy fachową pomoc i wysoką jakość wykonywanych usług. Zadzwoń i poznaj szczegóły naszej oferty!

Dlaczego wymiana oleju jest tak ważna?

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów w samochodzie. Jego zadaniem jest smarowanie jednostki napędowej, zmniejszenie tarcia części silnika w trakcie jego pracy, a także utrzymanie w czystości (m.in. by zapobiec korozji) i chłodzenie go. Z tego też względu tak istotne jest dbanie o jego regularne wymienianie, aby cały pojazd prawidłowo funkcjonował. Olej również w końcu traci na świeżości i się zużywa.

Wymiana oleju powinna mieć miejsce średnio raz na rok, co mniej więcej 10-15 tysięcy przejechanych kilometrów. Zaleca się stosować taki olej, jaki sugeruje producent auta. W naszym warsztacie otrzymasz szeroką gamę produktów skierowanych do samochodów osobowych (oleje mineralne, syntetyczne i półsyntetyczne), a także profesjonalną pomoc i doradztwo w ich doborze.

Wymiana filtra powietrza

Filtr powietrza ma za zadanie wychwycić kurz, ziarna piasku oraz innego typu zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu. Nie może dopuścić, aby żadne obce drobiny przedostały się do silnika. Nieregularna wymiana filtra prowadzi do jego zatkania, przez co elementy cierne silnika mogą się przedwcześnie zużyć.

Usterki spowodowane drobinami piasku z olejem, które dostają się do gładzi cylindrów, łożysk czy korbowodów są co najmniej problematyczne – dlatego tak ważne jest, aby regularnie ten filtr w samochodzie wymieniać. Zaleca się, aby to robić co 40 tysięcy przejechanych kilometrów.

W PREMIO posiadamy części samochodowe od pewnych i sprawdzonych producentów. Wymieniamy filtry sumiennie i w krótkim czasie, do tego w korzystnej cenie.

Wymiana filtra paliwa

Zadaniem filtru paliwa jest oddzielanie od paliwa napędowego wszelkich zanieczyszczeń, takich jak osady, drobiny czy wodę. Instalowany jest zazwyczaj w silniku między pompą zasilającą a wtryskiwaczami. Jest to trwałe urządzenie, które wymienia się po 15, do nawet 50 tysięcy przejechanych kilometrów (zależnie od producenta auta). Ważna jednak informacja – im samochód starszy, tym wymianę filtrów trzeba wykonywać częściej!

Niewymieniany filtr paliwa jest szczególnie groźny dla silników Diesla, aniżeli benzynowych. Jest tak głównie z powodu użycia wysokociśnieniowej aparatury wytryskowej w jednostkach wysokoprężnych. Taka konstrukcja powoduje wyższe ryzyko zanieczyszczenia paliwa i przedostania się do niego obcych obiektów.


Cennik

Wymiana oleju: 50 zł

Zapraszamy serdecznie do nas na wymianę oleju i filtrów w samochodzie, w tym filtra paliwa i powietrza. Serwisujemy wszystkie marki samochodowe: osobowe i dostawcze. Do każdego zlecenia podchodzimy z zaangażowaniem i profesjonalizmem, chcąc przekazać auto w pełni sprawne i odnowione. Zadzwoń do nas i poznaj szczegóły oferty!

Skontaktuj się

Dane Firmowe:

Premio Bojszczak & Bounaas
ul. Głogowska 421 A,
60-004 Poznań

Godziny Otwarcia:

Pon. - Pt. 8:00 - 17:00
Sob. 8:00 - 14:00